Nie daj się oszukać przy wypowiedzeniu umowy o pracę!

Większość społeczeństwa traktuje umowę o pracę na czas nieokreślony jako podstawę życiowej stagnacji. Dla większości ma ona ogromną wartość, ponieważ przynosi wiele przywilejów pracowniczych, również znacząco wpływa na zdolność kredytową. Nie należy się jednak bać wypowiedzenia tego rodzaju umowy, ponieważ taka czynność wchodzi w skład praw pracownika.

Okres wypowiedzenia umowy o pracę

Okres wypowiedzenia uzależniony jest od stażu pracy.  Warto zapoznać się z artykułem 36 Kodeksu Pracy, w którym określone jest czas, mający wpływ na wydłużenie lub skrócenie danego okresu wypowiedzenia.

Okres wypowiedzenia –  wydłużony lub skrócony

Wydłużenie okresu wypowiedzenia może nastąpić, jeśli pracownik zatrudniony jest na stanowisku związanym z odpowiedzialnością materialną za powierzone mienie. Strony mogą wówczas ustalić, że okres tego rodzaju może wynosić mniej niż 6 miesięcy lub co najmniej sześć miesięcy. Ustalając okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony, należy wziąć pod uwagę okres zatrudnienia u tego samego pracodawcy. Oznacza to, że do tego okresu wlicza się również czas trwania danych umów określonego pracodawcy, a nie tylko długość trwania umowy która jest wypowiadana. W wypadku wszelkich niedogodności, a także nieścisłości warto skontaktować się z pewnym prawnikiem przez stronę: https://pewny-prawnik.pl/blog/61/wypowiedzenie-umowy-o-prace,  którego usługi zapewnią skuteczność w wypowiedzeniu określonej umowy.

3 komentarze do “Nie daj się oszukać przy wypowiedzeniu umowy o pracę!”

  1. Prawdą jest, że często pracodawca robi problemy, ale wraz z profesjonalną pomocą na pewno wszystko przebiegnie bezkonfliktowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *