Pracodawca nie jest Twoim wrogiem

Pracodawca nie jest Twoim wrogiem

Niestety wśród wielu pracowników nadal panuje przekonanie, że to właśnie pracodawca jest osobą, której zupełnie nie zależy na samopoczuciu i warunkach pracy pracownika.

Jednakże dzięki symbiozie z pracownikami może on zwiększać efektywność, a co za tym idzie zyski firmy. Dlatego też serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tematem porozumienia stron osiąganego przy zakończeniu pracy.

Czym jest porozumienie

Kiedy chodzi o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to przede wszystkim szalenie istotne staje się to, iż stosunek pracy może ustać natychmiastowo. Jest to bardzo korzystne, kiedy to pracownik posiada już nową pracę lub jest w końcowym etapie negocjacji i nie ma już czasu na okres wypowiedzenia. Z drugiej strony pracodawcy często decydują się na taki krok idąc na rękę pracownikom o niskiej wydajności lub złemu stosunkowi do pracy, gdyż nie zamykają oni mu drogi do dalszej kariery, a jednocześnie nie ponoszą już kosztów utrzymywania nieodpowiedniego w swoich oczach pracownika. Jest to zatem dokument, w którym obie strony ustalają warunki i czas wypowiedzenia umowy o pracę.

Nie mam nowej pracy, ale rozwiązałem umowę za porozumieniem stron, co mnie czeka?

Największym minusem rozwiązania umowy za porozumieniem stron w przypadku braku nowego miejsca pracy jest przedłużony okres oczekiwania na zasiłek dla bezrobotnych. Zgodnie z przepisami zostaje on przedłużony aż do 90 dni, by zmotywować pracownika, który wszakże nie został zwolniony dyscyplinarnie, a zawierając porozumienie okazał wolę zakończenia pracy, do poszukiwania nowego miejsca pracy i nowego zakładu.

2 komentarze do “Pracodawca nie jest Twoim wrogiem”

  1. Zdarzyło się, że poważnie podpadłem w pracy i groziła mi dyscyplinarka, rozmowa z szefem przyniosła właśnie taką formę zwolnienia, dziś mam nową pracę i dziękuję byłemu szefowi.

  2. To bardzo ważne, by nie dać sobie wcisnąć na siłę takiego rozwiązania, w końcu wypowiedzenie to dodatkowe trzy miesiące pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *