Sposoby dyscyplinowania wykonawców usług

Istnieje bardzo wiele sposobów na zmuszenie naszego podwykonawcy lub osoby wybranej do jednorazowego wykonania dowolnej czynności dla nas do odpowiedniego starania się o jakość wykonanej pracy. W różnych branżach, od budownictwa po transport, wykorzystuje się podobne sposoby na odpowiednie wyegzekwowanie posłuszeństwa.

Zasada ograniczonego zaufania

Podstawą jest wspomniana wyżej zasada. Nie ma znaczenia, czy współpracujemy z kimś od dziesiątek lat, czy też zlecamy pojedynczą pracę. Ostrożność to absolutna podstawa. Każde zlecenie winno mieć formę pisemną, gdzie wyraźnie wskażemy obie strony tejże umowy, określimy miejsce i sposób wykonania zlecenia. Kwestia zapłaty, terminu i ewentualnych potrąceń w razie uchybień również powinny znaleźć się w treści właściwej umowy. Każda zmiana musi być możliwa wyłącznie w formie pisemnej, na przykład w formie maila od upoważnionego pracownika naszej firmy. To pozwoli zrozumieć obu stronom ich obowiązki i odpowiedzialność.

Działania po szkodzie

Szczególnie w transporcie opóźnienia lub uszkodzenie towaru nie są wydarzeniami bezprecedensowymi. Jednak inne branże również narażone są na błędy w sztuce wykonawców. Najlepszym sposobem na egzekwowanie rekompensaty naszych strat jest nota obciążeniowa wysłana możliwie szybko po szkodzie ze strony wykonawcy. Ponadto też warto jest do takiej noty dołączyć, w przypadku kiedy je posiadamy, dowody poniesionej straty. Pozwoli nam to uniknąć przedłużających się procesów sądowych w przypadku oporu wykonawcy. Możemy również wystąpić na drogę powództwa cywilnego.

2 komentarze do “Sposoby dyscyplinowania wykonawców usług”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *