Prawo spadkowe 2019

Sytuacja, gdy odchodzi ktoś bliski, należy do bardzo trudnych. W takim momencie większość z nas nie ma siły ani ochoty zajmować się skomplikowanymi sprawami spadkowymi. W wielu przypadkach jednak chodzi o bardzo istotne sprawy finansowe, których zaniedbanie może wiązać się z utratą znacznej części majątku lub koniecznością spłacania długów po zmarłych. Aby tego uniknąć, warto powierzyć sprawy spadkowe adwokatowi specjalizującemu się w tej dziedzinie. Wyjaśniamy, dlaczego warto korzystać z usług prawnika w sprawach spadkowych oraz wyjaśniamy, w jaki sposób może nam pomóc.

Adwokat prawo spadkowe Gdańsk – wsparcie doświadczonego specjalisty

W niektórych przypadkach wykonanie testamentu nie wiąże się z większymi trudnościami. Tak dzieje się na przykład, kiedy nie ma żadnych wątpliwości, co do podziału majątku między poszczególnych spadkobierców. Niestety, bardzo często, aby otrzymać korzystne postanowienie stwierdzenia nabycia spadku, trzeba się nieco natrudzić. W przypadku, gdy między spadkobiercami istnieje spór co do sposobu dokonania podziału spadku, konieczna będzie droga sądowa. W takim przypadku doświadczony adwokat Gdańsk pomoże Państwu przygotować się do rozprawy i udokumentować roszczenia do spadku. Kancelaria adwokacka sprawnie pokieruje przez cały proces i zadba o to, by wszelkie formalności zostały Wsparcie doświadczonego prawnika specjalizującego się w prawie spadkowym będzie również nieodzowne, w przypadku gdy dziedziczymy wysokie długi. W takiej sytuacji doradzi on najkorzystniejsze rozwiązanie

W jakich sytuacjach pomoc prawnika może okazać się nieodzowna przy sprawach spadkowych?

  • Podział majątku na drodze sądowej pomiędzy spadkobierców – potwierdzenie praw do majątku lub jego części;
  • Podział spadku, zniesienie wspólnoty;
  • Zachowek – jego otrzymanie lub konieczność zapłaty;
  • Rozliczenie długów spadkowych;
  • Ewentualne odrzucenie spadku (na przykład w sytuacji, gdy odziedziczyliśmy długi);
  • Potwierdzenie ważności testamentu;
  • Dziedziczenie przedsiębiorstw.

To tylko niektóre z sytuacji, gdy warto skorzystać z usług prawnika. Należy pamiętać o tym, że zazwyczaj koszty porady prawnej będą znacznie niższe, niż majątek, który potencjalnie możemy utracić.

Adwokat Gdańsk – dyskrecja i profesjonalizm

Wybór prawnika specjalizującego się w prawie spadkowym może pomóc zaoszczędzić samotnej, wieloletniej walki przed sądami i ustrzec przed sytuacją, gdy popełnimy istotne błędy formalne, co mogłoby narazić nas na ogromne koszty. Decydując się na skorzystanie z usług prawnika, warto pamiętać o tym, że obowiązuje go pełna dyskrecja. Mogą mieć Państwo pewność, że żadne informacje nie zostaną przekazane osobom trzecim.

Nie muszą się również Państwo obawiać, że prawnik podejmie jakiekolwiek kroki, na które nie wyrażą Państwo zgody. Na każdym etapie procesu będą Państwo informowani o jego przebiegu i możliwych sposobach postępowania. Skorzystanie z porady prawnika nie oznacza ponadto, że jesteśmy zobligowani do korzystania z jego usług podczas całego procesu – możemy zlecić mu jedynie niektóre z zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *