Zmiany w CIT – szkolenia

Jak zmieni się sposób rozliczania podatku dochodowego?

Zmiany, które mają zostać wprowadzone wraz z początkiem 2020 roku w kwestii rozliczeń podatku CIT, wymagają szczegółowego zapoznania się z nimi zwłaszcza w sektorze usług finansowych. Aby trzymać rękę na pulsie, należy na bieżąco śledzić uregulowania prawne oraz ich wpływ na rzeczywiste przypadki rozliczeń. Najlepszym sposobem na to są szkolenia CIT 2020, w których można odnieść wiedzę teoretyczną do przykładów z życia codziennego.

Zmiany w zakresie podatku CIT

Plany Ministerstwa Finansów

Zgodnie z zapowiedziami Ministra Finansów rok 2020 przyniesie zwiększenie limitu przychodów dla małych podatników CIT do poziomu 2 milionów euro. Zmiana, która cieszy przedsiębiorców, może wprowadzić małe zamieszanie w kwestii zgodnych z prawem rozliczeń podatku. Skorzystanie z niższej stawki podatkowej – 9% będzie przysługiwało tym firmom, które zmieszczą się w określonym limicie przychodów. W ramach omawiania tych zagadnień warto przypomnieć sobie także absolutne podstawy – kim jest podatnik CIT i jak oblicza się wartość podatku dla poszczególnych firm. Wiele szkoleń z zakresu podatku CIT oferuje bardzo kompleksowe podejście do tematu, dzięki czemu uczestnicy uzyskują całościowy obraz przewidywanych zmian.

Najważniejsze kwestie podatkowe

Zakres szkoleń

Szkolenia podatkowe okazują się wartościowe nie tylko dla przedstawicieli branży finansowej, ale też dla małych przedsiębiorców, którzy w największym stopniu zostaną dotknięci zmianami. Ważne, aby program szkolenia koncentrował się na konsekwencjach praktycznych zmian i prezentował konkretne przykłady z codziennej praktyki. Dzięki temu osoby nawet nie związane na co dzień z finansami będą mogły zrozumieć mechanizmy zmian i ich wpływ na prowadzony biznes. Co ważne, zmiany w CIT 2020 nie ograniczą się jedynie do podwyższenia limitu przychodów. Zmienią się też m.in. zasady wyłączenia wydatków z kosztów uzyskania przychodów czy uregulowania odnośnie obowiązku dokonywania wpłat podatku dochodowego od osób fizycznych.

Czytaj więcej na stronie https://akademialtca.pl/  

Ceny transferowe – szkolenie

Czym są i kiedy należy je stosować?

Zagadnienie cen transferowych jeszcze do niedawna dotyczyło jedynie dużych korporacji działających na rynku międzynarodowym. Obecnie coraz częściej nawet rodzinne, niewielkie przedsiębiorstwa mogą poruszać się w tej kategorii. Ceny transferowe przede wszystkim służą do przenoszenia dochodów między podmiotami, które są ze sobą powiązane. Instytucje podatkowe bacznie przyglądają się tym transakcjom, gdyż podmioty bardzo często zaniżają dochody. Aby uniknąć kłopotów ze strony tych instytucji, wiele przedsiębiorstw decyduje się na wsparcie specjalisty w tym temacie. Szkolenia z zakresu cen transferowych mogą zatem przynieść dodatkowy zysk osobom zajmującym się wsparciem w dziedzinie rozliczeń. Warto wziąć w nich udział również ze względu na ciągle zmieniające się uregulowania prawne. Uczestnicy szkoleń powinni zostać zapoznani z obecną sytuacją prawną oraz planowanymi zmianami. W tym aspekcie również istotna jest umiejętność zastosowania zagadnień teoretycznych w praktyce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *